Sivu 1/1
Nokka kohti keskieurooppaa
Lähetetty: 8.3.2009 11:37
Kirjoittaja Kimi
Huhtikuun alkupuolella olis vakaa aikomus pakata "nilviäiset" Vaappuun ja kolistella kalloaan paikallisten pelipaikkojen pohjakiviin.Plattling,Lofer ymy perinteiset lienevät ohjelmassa mut tuumattiin Marjaanan kanssa jot kun aikaa on kuukaus saattais olla mielenkiintoista katella minkäslaisia surffiaaltoja Atlantinrannikolta löytyis kun kuulemma suolavedellä kurlaaminen tekee eetvarttia poskionteloille? Onkos tietoo mistä sais tietoo länsirannikon surffipaikoista?
Lähetetty: 8.3.2009 12:17
Kirjoittaja Antti Lappalainen
Portugali on aika kaukana, mutta Sadun kanssa käytiin kerran merellä surffaamassa, Portugalissa ja se oli helppo ja mukava paikka ja luulen, että siellä on vaativampiakin aaltoja. Melojilla oli siellä, tietenkin väistämisvelvollisuus muihin surffareihin nähden, mutta se on ihan ok.
http://www.penichesurfcamp.com/
Lähetetty: 8.3.2009 13:26
Kirjoittaja Kimi
Höö,,Portgali on ehkä hiiukan turhan kaukana ja sivussa,Tanska,Saksa,alankomaat,ehkä Ranska(vaik ranskalaiset luuleekin et niiden perseestä paistaa aurinko)?