Sivu 1/1
Kolille ens viikonloppuna? Tai johkii
Lähetetty: 15.3.2010 21:11
Kirjoittaja KaitsuH
Jou! Oisko kekään kiinnostunu lähtemään Kolille ens viikonlopppuna mäkeä laskemaan? Tai saa siel varmaan meloakin. Siel on joku telemark-häppeningi, mut ei niistä tarvi välitää, voi niille kyl nauraa aina kun ohittaa. Kolilla olis halvahkoa majoitusta siellä retkeilymajassa.
Voishan sit kyl muuannekin lähtee, Himokselle, Tahkolle, mut niitten läheltä ei kyl oikein löydy kohtuuhintaista majapaikkaa.
KaitsuH
Re: Kolille ens viikonloppuna? Tai johkii
Lähetetty: 15.3.2010 21:34
Kirjoittaja H.M
KaitsuH kirjoitti:Jou! Oisko kekään kiinnostunu lähtemään Kolille ens viikonlopppuna mäkeä laskemaan? Tai saa siel varmaan meloakin. Siel on joku telemark-häppeningi, mut ei niistä tarvi välitää, voi niille kyl nauraa aina kun ohittaa. Kolilla olis halvahkoa majoitusta siellä retkeilymajassa.
Voishan sit kyl muuannekin lähtee, Himokselle, Tahkolle, mut niitten läheltä ei kyl oikein löydy kohtuuhintaista majapaikkaa.
KaitsuH
Laita kuule sinäkin Kaitsu ne sukset ja laudat jo naulaan ja ota suunnaksi Kermankoski kajakin kera! Siellä ollaan paljon jo tälle keväälle nähty, mutta panamin paukuttelijat puuttuu.

miksi
Lähetetty: 15.3.2010 22:04
Kirjoittaja KaitsuH
"Laita kuule sinäkin Kaitsu ne sukset ja laudat jo naulaan ja ota suunnaksi Kermankoski kajakin kera! Siellä ollaan paljon jo tälle keväälle nähty, "
Miksi?
Lähetetty: 16.3.2010 5:04
Kirjoittaja JarkkoM
Tuu tänne whistleriin hoitelemaan laskupuuhia.
Täällä on putikkaa ja paraolympialaiset.
J
Lähetetty: 16.3.2010 23:09
Kirjoittaja ONY
Meikä on siis lähös kolille nyt perjantaina ja mihinkään tellutouhuihin en ole lähdössä. Ostin tänään uudet alppimonotkin, joten tais mun telluilu jäädä pariin kertaan. Se on laji johon tuhlataan vaan ne sadepäivät.
Kaitsulle tiedoksi, että laudalla lähen laskeen ihan rinteitä ja hissien välejä. Seura kyllä kelpaa. Majoitun siinä hotelilla missä muutkin melojat kyseisenä viikonloppuna.