Saramojoen boatercross SM-kilpailujen peruminen

Koskimelonnan yleinen keskustelu

Valvojat: mikktaho, AnttiP, ville

H.M
Viestit: 124
Liittynyt: 10.1.2007 11:33

Saramojoen boatercross SM-kilpailujen peruminen

Viesti Kirjoittaja H.M »

Löytyy tästä.
Viimeksi muokannut H.M, 26.4.2014 17:50. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
tonisp
Viestit: 182
Liittynyt: 28.5.2012 14:56

Re: Boatercross SM 2014 kilpailukutsu

Viesti Kirjoittaja tonisp »

Kohinalaiset voivat ilmoittautua kootusti täällä.
H.M
Viestit: 124
Liittynyt: 10.1.2007 11:33

Saramojoen boatercross SM-kilpailujen peruminen

Viesti Kirjoittaja H.M »

Saramojoen boatercross SM-kilpailujen peruminen

Lieksan Melojat joutuu valitettavasti perumaan boatercrossin Suomen mestaruuskilpailut Saramojoessa vallitsevan erittäin huonon vesitilanteen takia. Erittäin vähälumisen talven ja varhaisen kevään vuoksi tulvahuippu jäi odotettua huomattavasti pienemmäksi ja kisojen järjestäminen Louhikoskella ei ole näin ollen mahdollista. 39 vuoden mittaushistorian aikana vesitilanne ei ole tähän aikaan vuodesta ollut kertaakaan aiemmin yhtä murheellinen.

Freestylejaoston ja Taivalkosken melojien kanssa neuvoteltuamme päädyimme lopputulokseen, jossa kilpailuja ei järjestetä ilmoitetussa varapaikassa Neitikoskella, vaan kisojen järjestämisvastuun ottaa Taivalkosken melojat ja kilpailupaikkana tulee olemaan Taivalkosken melontakeskus. Uusi ajankohta kilpailuille tulee olemaan 28.-29.6. välinen viikonloppu freestylemelonnan SM-kilpailuiden ja EM-katsastuksen yhteydessä.

Mikäli joku maksoi osallistumismaksun Lieksan Melojien tilille, palautetaan se täysimääräisenä takaisin maksajalle hänen ilmoitettuaan tilinumeron allekirjoittaneelle.

Lieksan Melojat pahoittelee tilannetta. Katsotaan tulevaisuudessa, josko talvi ja kevät olisivat otollisemmat ja saataisiin ne ison veden crossikisat vielä järjestettyä Saramolla, ehkä jo ensi keväänä.

Kilpailunjohtaja: Harri Myllynen, myllynen.harri (a) gmail.com, P. 040-8383149
Vastaa Viestiin